Lopi Automatyka logo

Lopi Automatyka Sp. z. o.o.

Specjalizujemy się głównie w rozwiązaniach z dziedziny automatyki przemysłowej i rozdziału energii.

Naszym klientom ułatwiamy i usprawniamy pracę poprzez:

Większość z realizowanych przez nas projektów jest wykonywana w pojedynczych sztukach, nierzadko są to egzemplarze prototypowe będące odpowiedzią na konkretny problem zaistniały w procesach produkcyjnych danego zakładu. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie starając się zaproponować najbardziej efektywne i ekonomiczne rozwiązanie dla klienta. Przy tworzeniu naszych aplikacji opieramy się na naszym wieloletnim doświadczeniu oraz uwagach i potrzebach naszych klientów.

Wśród naszych klientów znajdują się zakłady produkcyjne przetwórstwa tworzyw sztucznych, producenci maszyn dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz motoryzacji, producenci systemów grzejnych dla przemysłu i budownictwa oraz wielu innych branż.

Działamy na terenie całej Polski oraz rynkach światowych od Japonii poprzez Europę, Stany Zjednoczone, aż po Argentynę.

Zapraszamy do współpracy!

realizacje Lopi

</p>
<h2>Automatyzacja procesów produkcji</h2>
<p>

Automatyzacja procesów produkcji

Oferujemy Państwu doradztwo oraz fachowe wykonanie usług w zakresie układów sterowania i zasilania w procesach produkcyjnych, które pozwolą na ich przyspieszenie, usprawnienie i większą efektywność, co bezpośrednio przekłada się na wyższą rentowność, przy zachowaniu i respektowaniu wymaganych zasad bezpieczeństwa.

Wykonujemy kompletne układy sterowania wraz z dokumentacją, instalacją i uruchomieniem.

Nasze doświadczenie zdobyliśmy poprzez realizację m.in. takich projektów jak:

 • automatyzacja linii lakierni proszkowej
 • automatyzacja układów zliczająco-pakujących
 • układy sterowania linii produkujących butelki
 • układy paletyzujące
 • układy sterujące transporterami

</p>
<h2>Modernizacja układów sterowania</h2>
<p>

Modernizacja układów sterowania

W ramach naszych usług oferujemy naszym klientom modernizację układów zasilająco-sterujących urządzeń i maszyn, zarówno w zakresie całościowej lub częściowej wymiany aparatów.

Układy te doposażamy w dodatkowe funkcje, zwiększające efektywność i bezpieczeństwo oraz dostosowujemy je do obowiązujących regulacji prawnych.

Dotychczas wykonywaliśmy m.in. takie modernizacje jak:

 • modernizacja układu sterowania linii produkującej folię
 • modernizacja układów bezpieczeństwa wytłaczarek
 • modernizacja układów bezpieczeństwa maszyn
 • modernizacja układów sterowania maszyn do produkcji butelek
 • modernizacja systemów transportujących wyroby
 • modernizację układu sterowania belownicy


</p>
<h2>Projektowanie układów sterowania</h2>
<p>

Projektowanie układów sterowania

Dysponujemy doświadczonym zespołem inżynierów posługującym się profesjonalnymi narzędziami, które pozwalają na wspieranie naszych partnerów w zakresie tworzenia wymaganej dokumentacji.

W fazie projektowania wykorzystujemy zaawansowane oprogramowanie wspomagające projektowanie układów automatyki oraz instalacji elektrycznych:

Oto niektóre z naszych realizacji w zakresie projektowania i realizacji układów automatyki:

 • W branży przetwórstwa tworzyw sztucznych wykonaliśmy wiele projektów całych maszyn wraz z urządzeniami peryferyjnymi wytłaczarek i rozdmuchiwarek.
 • Dla przemysłu drzewnego został zaprojektowany i wykonany układ suszenia do produkcji peletu. Poza projektem elektrycznym i mechanicznym, urządzenie zostało wykonane w całości w naszej firmie.


</p>
<h2>Montaż szaf sterowniczych</h2>
<p>

Montaż szaf sterowniczych

Od wielu lat świadczymy usługi w zakresie prefabrykacji szaf sterowniczych. Doświadczenie zdobyte przy realizowanych dotychczas projektach oraz wysoka jakość naszych usług, zaowocowały zdobytym zaufaniem zarówno krajowych jak i zagranicznych kontrahentów.

Wykonujemy dla naszych klientów powtarzalne szafy sterownicze oraz nietypowe rozwiązania dostosowane do danego obiektu/urządzenia.

Przy oferowaniu naszych usług zawsze staramy się dobrać i zaproponować wysoką jakość w atrakcyjne cenie.

</p>
<h2>Programowanie PLC</h2>
<p>

Programowanie PLC

Nasz wykwalifikowany zespół inżynierów przy pomocy profesjonalnych narzędzi, wspiera naszych partnerów w zakresie programowania PLC.

Dotychczas zrealizowane projekty oparte były m.in. na sterownikach Eaton, Siemens, Beckhoff, Mitsubishi, mamy więc bogate doświadczenie w tej dziedzinie.


</p>
<h2>Projektowanie i budowa maszyn</h2>
<p>

Projektowanie i budowa maszyn

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie projektowania i budowy maszyn, od opracowania koncepcji, poprzez projekt mechaniczny i elektryczny, budowę, aż po montaż, instalację i uruchomienie u klienta.

Nasza firma systematycznie uczestniczy w budowie dużych maszyn produkujących plastikowe butelki oraz małych urządzeń usprawniających produkcję (tj. liczarki detali, systemy wizyjne, paletyzery, maszyny do wyklejania katalogów).

Projektujemy i wykonujemy kompletne maszyny, zautomatyzowane i samodzielne stanowiska kontrolne, montażowe i produkcyjne. Podczas procesu projektowania kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo, ergonomię pracy oraz trwałość i skuteczność rozwiązań.

Produkowane przez nas maszyny zwykle są urządzeniami specjalistycznymi, projektowanymi pod konkretny produkt; wymagania i oczekiwania klienta, zgodnie z obowiązującymi wymogami rynku, na którym mają pracować. Rozwiązujemy problemy i wyzwania  mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności pracy oraz procesów logistyki wewnątrzzakładowej.

Oprócz projektowania i budowy nowych maszyn oferujemy również doradztwo techniczne i wykonanie w zakresie modernizacji, czy przebudowy istniejących maszyn.


</p>
<h2>Rozdział energii</h2>
<p>

Rozdział energii

Zakres naszej działalności obejmuje projektowanie, budowę oraz montaż rozdzielni niskiego napięcia. Fazy projektowania, ofertowania oraz realizacji zamówień realizowane są z wykorzystaniem efektywnych narzędzi planowania instalacji.

Stosowany przez nas system firmy Moeller – xEnergy umożliwia rozdział energii elektrycznej niskiego napięcia w zakresie do 4000A.

Proponowane rozwiązania techniczne z zakresu automatyki, zasilania, sterowania, wizualizacji i zabezpieczeń urządzeń elektrycznych, znajdują zastosowanie w instalacjach przemysłowych i budownictwa ogólnego.

Świadczymy usługi w zakresie:

 • Projektowanie rozdzielnic nN
 • Montaż rozdzielnic nN
 • Montaż szynoprzewodów


</p>
<h2>Konfekcjonowanie wiązek kablowych</h2>
<p>

Konfekcjonowanie wiązek kablowych

Wykonujemy wiązki kablowe dostosowane do potrzeb klienta, dopasowane do wyglądu, specjalnych wymogów i zastosowania urządzenia, z którym będą współpracowały. Wykonane przez nas wiązki kablowe niejednokrotnie zapewniają niższą cenę i krótszy termin realizacji w stosunku do gotowych wiązek kablowych dostępnych u producenta urządzenia, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności i jakości komunikacji z urządzeniem.

Nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie konfekcjonowania kabli oraz stosowania ich w naszych realizacjach, pozwala nam wychodzić naprzeciw nietypowym potrzebom naszych klientów. Chętnie pomożemy w dobraniu odpowiedniego rozwiązania do danego urządzenia i jego zastosowania.

Oferujemy wiązki kablowe z dowolną ilością przewodów i przekrojem poprzecznym.

wiązka kablowa

Zapraszamy do współpracy!