Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, że na pytanie Pani Wychowawczyni w szkole, czy przedszkolu „Gdzie pracują Twoi rodzice?”, dzieci nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć. Czasem w odpowiedzi pada nazwa miasta do którego dojeżdżają, czasem pada odpowiedź „Przy komputerze”, czy „W biurze”, a czasem zwyczajnie jest to odpowiedź „Nie wiem”. Nie można się temu dziwić, gdyż wykonywane zawody są coraz bardziej skomplikowane, a ich często zamerykanizowane nazwy stanowisk są skomplikowane jeszcze bardziej. Choć wciąż są popularne takie zawody jak policjant, lekarz, dentysta, fryzjer, czy mechanik samochodowy, to coraz rzadziej spotykamy się z takimi profesjami, jak np. szewc, kominiarz, krawiec, zegarmistrz, czy stolarz, czyli zawody, które kojarzą się jednoznacznie i nie wymagają długiego zastanawiania się nad ich znaczeniem.

Ponieważ jesteśmy firmą rodzinną i prorodzinną 🙂 postanowiliśmy stworzyć w naszej firmie miejsce również dla naszych dzieci. Kiedyś był to faktycznie pokój, w którym czekały zabawki, klocki i kredki, dziś ten pokój zmienił się w kolejne biuro, ale nasi milusińscy są tu wciąż bardzo mile widziani. Chcemy na łamach tej zakładki dać głos  dzieciom, aby mogły dowiedzieć się co nieco o naszej pracy oraz aby same mogły wyrazić swoje zdanie i podzielić się swoim wyobrażeniem o naszej działalności.

Porozmawiamy w tym miejscu o tym czym jest kompensacja mocy biernej, automatyka przemysłowa, do czego służy kondensator, regulator mocy biernej, czy bateria kondensatorów, czyli o tym co dla nas jest codziennością, a dla naszych dzieci pojęciem totalnie abstrakcyjnym. Co nam wyniknie z tych rozmów? Do jakich wniosków dojdziemy? Już wkrótce się przekonamy 🙂

Pierwsze pytania i ukryte niektóre odpowiedzi znajdują się poniżej, potraktujmy je nieco z przymrużeniem oka 😉

Stopniowo będziemy dodawać kolejne trudne pytania i zaskakujące nieraz odpowiedzi naszych latorośli, a tymczasem zapraszamy również do przeczytania historii rodziny regulatorów mocy biernej LRM.

Baza (nie)wiedzy: